• پژوهش عملیاتی (1) با راهنمای ساده از نرم افزار گمز

کتاب حاضر بر اساس مصوب پژوهش عملیاتی (1) (فصل اول تا پنجم کتاب) برای تمامی گرایش­های رشته­ های مدیریت و حسابداری تنظیم شده است. همچنین این کتاب یک کمک درس و مرجع مفید برای درس تحقیق در عملیات (1) رشته­ های مهندسی صنایع، ریاضیات کاربردی و تحقیق در عملیات است. به­ علاوه مدیران، دانش­ پژوهان و علاقمندان به حوزه­ی پژوهش عملیاتی می­توانند از این کتاب به­ عنوان یک مرجع استفاده کنند تا با مفاهیم اولیه­ ی پژوهش عملیاتی، مدل­سازی و حل مسائل برنامه­ ریزی خطی آشنا شوند. کتاب حاضر با بیان ساده اما جامع و کامل به شرح مدل­سازی و حل مسائل سازمانی پرداخته، و با آوردن مثال­های گوناگون و کاربردی آن­ها را شرح داده است. لذا متقاضیان شرکت در آزمون­های ارشد و دکترای تخصصی رشته­ هایی نظیر مهندسی صنایع و مدیریت صنعتی می­توانند از آن استفاده کنند. ذکر این نکته نیز ضروری است که دانشجویان ارشد و دکترای تخصصی که نیاز دارند برای رساله ­ی خود، سیستم یا سازمانی را مدل نمایند به این کتاب می­توانند به عنوان یک ابزار کمک آموزشی مؤثر نگاه کنند. در خاتمه­ ی این کتاب، فصلی به نام راهنمای ساده از نرم­ افزار گمز گنجانده شده است که اصول اولیه و ساده ­ای از نحوه کدنویسی مدل­های برنامه­ ریزی خطی را در محیط نرم­ افزار گمز برای علاقمندان به حوزه پژوهش عملیاتی ارائه می­دهد.


در فصل اول کلیات و تعاریف اولیه­ ای از پژوهش عملیاتی بیان شده است. در این فصل روند پیدایش حوزه پژوهش عملیاتی و افرادی که در آن نقش به­  سزایی داشته­ اند مورد مطالعه قرار گرفته است. در فصل دوم انواع مدل­های رایج موجود طبقه­ بندی شده است. در همین فصل به نحوه مدل­سازی ریاضی مسائل با بیان مثال­های گوناگون و متنوع پرداخته شده است. در فصل سوم روش ترسیمی برای حل مسائل برنامه ­ریزی خطی دو متغیره بیان شده است. در این فصل به موارد خاصی که در حل به روش ترسیمی ممکن است رخ دهد نیز اشاره شده است. در فصل چهارم گام­های حل به روش سیمپلکس، جریمه بزرگ و دو فازی برای مسائل برنامه­ ریزی خطی چند متغیره بیان گردیده است. شرح مسائل ثانویه، روش سیمپلکس دوگان و تحلیل حساسیت نیز در فصل پنجم آمده است. در خاتمه یک راهنمای ساده برای برنامه  ­نویسی مدل­های برنامه­ ریزی خطی در محیط نرم­ افزار گمز در فصل ششم بیان شده است. ذکر این نکته نیز لازم است که از چندین منبع برای نوشتن فصل­های این کتاب استفاده شده که در لیست منابع نام آن­ها آمده است.

خواهشمند است نظرات انتقادی خود را در مورد کتاب با مدیریت انتشارات از طریق ایمیل و یا  شماره تلفن های انتشارات در میان و پیشنهادات خود را جهت بهبود و رفع کاستی ها اعلام فرمایید.
نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

پژوهش عملیاتی (1) با راهنمای ساده از نرم افزار گمز  • 110,000ريال
  • 99,000ريال


محصولات مرتبط

روش های نوین تحلیل و  طراحی سیستم ها

روش های نوین تحلیل و طراحی سیستم ها

 .  کتاب روشهای نوین تحلیل و طراحی سیستم ها تحلیل و طراحی سیستم های رایانه – محور، یک حوزه زنده، ف..

720,000ريال 800,000ريال

الگوریتم های تکاملی و محاسبات زیستی- ویراست دوم

الگوریتم های تکاملی و محاسبات زیستی- ویراست دوم

انتشارات نیاز دانشکتاب الگوریتم های تکاملی و محاسبات زیستی نوشته دکتر محمد صنیعی آباده و مهندس زهره ..

855,000ريال 950,000ريال