• انگلیسی برای دانشجویان رشته برق ( کلیه گرایش ها)

برخی از مزایای این اثر در مقایسه با سایر کتب موجود در بازار تحت همین عنوان به شرح زیر است:

اولا: در بسیاری از کتب زبان تخصصی چه در رشته برق و یا حتی برخی رشته‌های دیگر دیده می‌شود که متون مورد استفاده به لحاظ علمی و تخصصی چنان از سطح بالایی برخوردار هستند که نه تنها دانشجویان کاردانی و کارشناسی بلکه برخی از فارغ التحصیلان و مهندسین و دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی نیز جز با برخورداری از پیشینه مطالعاتی و تحقیقاتی در آن زمینه از درک صحیح مطلب ارایه شده عاجز هستند. در این کتاب سعی وافری صورت گرفته شده که کلیه متون ضمن برخورداری از واژه‌ها و مفاهیم کاملا تخصصی رشته برق و بار علمی مناسب،گرفتار مسایل پیچیده و روابط و فرمول‌های خارج از عرف نگردد.

ثانیا: در این کتاب سعی شده به جز بحث سهولت علمی که در بالا مطرح شد، از نظر سطح ادبی نیز مطالب و واژگان کتاب در سطح متعادل و متعارفی باشد. بعضا در برخی کتب زبان تخصصی مشاهده می‌شود که در یک متن کوتاه حجم انبوهی از لغات جدید و دشوار و کم کاربرد استفاده شده است که حتی در کتب درسی و مراجع و هندبوک‌های تخصصی نیز از چنین سبک و سیاقی استفاده نمی‌شود. بلکه استانداردی که اغلب مولفین کتب و دروس تخصصی انگلیسی زبان خود را به آن پایبند می‌دانند، بیان دقیق و صحیح مطالب علمی به طرزی واضح و شیوا و ادبیاتی روان است. در این اثر نیز بنا بر همین اصل گذاشته شده و تلاش گردیده تا در ضمن مطالب، لغات پرکاربرد و مصطلح استفاده شوند.

ثالثا: تلاش شده که لغات جدید که در متون آمده‌اند در ادامه مطالب نیز مجددا به کار گرفته شوند تا از روش تکرار به دانشجو در حفظ و فراگیری آنان کمک شود.

رابعا: رعایت ترتیب مطالب در مطالعه این کتاب ضروری نیست و هر مبحث می‌تواند جداگانه مورد مطالعه قرار گیرد مخصوصا دانشجویان گرایش‌های مختلف برق می‌توانند علاوه بر بخش‌هایی که در برق جنبه عمومیت دارد به مطالعه مباحثی که خاص گرایش خود می‌باشند پرداخته و وقت بیشتری را صرف لغات و مطالب تخصصی کنند.

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

انگلیسی برای دانشجویان رشته برق ( کلیه گرایش ها)  • 500,000ريال
  • 450,000ريال


محصولات مرتبط

زبان عمومی و تخصصی کارشناسی ارشد مهندسی برق و الکترونیک

زبان عمومی و تخصصی کارشناسی ارشد مهندسی برق و الکترونیک

چاپ سوم و تجدید نظر شده ی کتاب زبان عمومی تخصصی ارشد شاخه ی مهندسی برق و الکترونیک منتشرمی شود، لازم..

855,000ريال 950,000ريال