• آموزش دستور زبان انگلیسی با استفاده از آیات قرآن مجید

کتاب حاضر دستورِ زبان انگلیسی را با استفاده از آیات قرآن مجید آموزش می دهد. این کتاب قابل استفاده برای همه علاقه مندان به یادگیریِ دستور زبان انگلیسی در سراسر جهان و بویژه دانشجویان رشته الهیات در مقاطع مختلف است.

دو عامل موجب نگارش این کتاب شد. اول آنکه مولف مدت 15 سال از 24 سال تجربه تدریس در دانشگاه را به آموزش درس دستور و نگارش زبان انگلیسی (در کنار دروس دیگر) مشغول بود و با مشکلات دانشجویان در این زمینه آشنا بود. لذا علاقه مندی  ایشان به انتقال تجربه به دانشجویان یکی از مهم ترین انگیزه های نگارش این کتاب بود. دوم آنکه ایشان قصد داشت ضمن آموزش دستور زبان انگلیسی، دانشجویان را با مفاهیم والای قرآنی آشنا نماید. به همین دلیل همه مثال ها را با استفاده از آیات قرآن کریم به همراه ترجمه انگلیسی و فارسی انتخاب نمود.

کتاب شامل 14 فصل است. فصل اول به اقسام کلمه وتقسیم بندی آنها می پردازد. فصل دوم مروری بر عناصر اصلی جمله دارد. فصل سوم زمانها ی مختلف را بررسی می کند. فصل چهارم انواع جمله را معرفی می کند.

فصل پنجم تاکید برنحوه تطابق عناصر مختلف جمله دارد. فصل ششم به معرفی ساختارهای موازی می پردازد و فصل هفتم ساختار تفضیلی و عالی را توضیح می دهد. فصل هشتم ساختار معلوم و مجهول  و فصل نهم و دهم جملات مرکب و پیچیده را مفصلا بیان می کند. در فصل یازدهم  جملات شرطی مطرح می شود و فصل دوازدهم به کلماتی که از فعل مشتق می شوند (verbal) می پردازد و فصل سیزدهم راجع به نقل قول مستقیم و غیر مستقیم است. با توجه به اینکه برخی مترجمین قرآن مجید از واژه ها و ساختار زبان انگلیسی قدیم استفاده کرده اند و درک ترجمه ایشان بدون آشنایی با این واژه ها امکان پذیر نیست، فصل چهاردهم به منظور معرفی خصوصیات زبان انگلیسی قدیم نوشته شد.

خواهشمند است نظرات انتقادی خود را در مورد کتاب با مدیریت انتشارات از طریق ایمیل و یا شماره تلفن های انتشارات در میان و پیشنهادات خود را جهت بهبود و رفع کاستی ها اعلام فرمایید

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

آموزش دستور زبان انگلیسی با استفاده از آیات قرآن مجید

  • 150,000ريال
  • 135,000ريال


برچسب ها: دستور زبان, انگلیسی, قرآن,