• کنترل پیش بین خطی

انتشارات نیاز دانش

کتاب: کنترل پیش بین خطی

اين كتاب درنظر دارد مهمترين موضوعات MPC را با توجه به كاربردهاي آن براي كنترل فرایند با توجه به مقالات و جزوات اساتید و کتب دانشگاهی مهم، مثل E.F. Camacho و J.M.Maciejowski و... اقتباس شده، بررسي كند براي حصول اين منظور مانند زير طبقه‌بندي خواهد شد:

فصل 2 عوامل اصلي را شرح مي‌دهد كه در هر فرمول MPC بهترين روش‌ها را مرور مي‌كند خلاصه مرور بهترين روش‌ها نيز در اين فصل آمده است.

فصل 3 بر مدل كنترل‌كننده‌هاي پيش بین تجاري تأكيد دارد. به دليل اين محبوبيت، GPC به طور مفصل در فصل 4 بررسي مي‌شود. دو روش مرتبط كه ويژگي‌هاي پایداری را نشان مي‌دهند (CRHPC, SGPC) نيز شرح داده شده‌اند.

فصل 5 GPC را نشان مي‌دهد كه چگونگي كاربرد تنوع گسترده‌اي از دستگاه‌ها در صنعت فرایند با استفاده از برخي انواع قوانین تنظیم Ziegler-Nichols به کار می‌گیرد. با استفاده از اين موارد اجراي GPC به طور قابل ملاحظه‌اي ساده شده است و زمان و بار محاسباتي كمتری از اجراي GPC را به كار مي‌برند.

خصوصاً براي مورد تطبیقی صرف‌نظر شده است. قوانين بدست آمده براي دستگاههایی كه توسط روش منحني واكنش مدل‌سازي شده است و دستگاه‌هاي هماهنگ‌كننده بيشترين دستگاهها در صنعت فرایند اند. قوام اين روش بررسي مي‌شود. حلقه بسته مورد مطالعه قرار مي‌گيرد كه محدوديت‌هاي عدم قطعيت را تعريف مي‌كنند و پایداری فرآیند واقعي را از زماني نشان مي‌دهد كه توسط GPC طراحي شده براي مدل اسمی كنترل کند.

فصل 6 به بررسی پایداری در کنترل پیش‌بین می‌پردازد و سعی دارد مباحثی مانند: محدودیت نهایی که پایداری را تضمین مکند، افق‌های نا محدود، جعل معادلات جبری ریکاتی، استفاده از پارامتری کردن youla را مطرح بنماید.

فصل 7 با عنوان میزان کردن (tuning) مطرح شده است حال سوال اساسی اینجاست که ما در این فصل سعی در انجام چه کاری داریم که در متن کتاب به این سوال پاسخ داده خواهد شد همچنین به بررسی برخی موارد خاص، تجزیه و تحلیل پاسخ فرکانسی، نمونه‌های اختلال و حرکات مشاهده‌گر، مسیر مرجع و فیلتر پیشین(پیش فیلترینگ) خواهیم پرداخت.

روش اجراي GPC بر روي فرآیند‌هاي چند متغيري كه اغلب در صنعت ديده مي‌شود در فصل 8 آمده است. برخي مثال‌ها به موضوعات اجرايي مثل زمان‌هاي مرده مربوط هستند. اگرچه در عمل همه فرایند‌ها به محدوديت‌هايي اشاره دارند كه بيشترين كنترل‌كننده‌هاي موجود آنها را به طور واضح بررسي نمي‌كنند. يكي از مزاياي MPC اين است كه به طور واضح به محدوديت‌ها مرتبط است.

فصل 9، چگونگي اجراي MPC بر روي موضوع فرآیندهای مرتبط با محدودیت را نشان می‌دهد. اگرچه محدوديت‌ها نقش مهمي در صنعت ايفا مي‌كند اما آنها بسياري از فرمول‌ها را بررسي نمي‌كنند. کمینه‌سازی تابع هدف به طور واضح انجام نمي‌شود و راه حل عددي ضروري نيست.

روش‌هاي عددي موجود ويرايش و برخي مثال‌ها و الگوريتم‌ها را شامل مي‌شود.

فصل 10 و 11، به اجراي مقاوم MPC مرتبط است. اگرچه آناليز قوام در فصل 5 براي GPC فرایندها اجرا مي‌شود، كه با روش منحني واكنش شرح داده مي‌شود. اين فصل‌ها نشان مي‌دهند كه چگونه MPC به وضوح اجرا مي‌شود تا عدم دقت و عدم قطعيت را محاسبه كند. كنترل‌كننده براي کمینه سازی تابع هدف براي بدترين وضعیت طراحي مي‌شود.

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

کنترل پیش بین خطی  • 200,000ريال
  • 180,000ريال


محصولات مرتبط

کنترل پیش بین غیرخطی

کنترل پیش بین غیرخطی

انتشارات نیاز دانشکتاب: کنترل پیش بین غیرخطی مدل کنترل پیش‌بین، برای چندین دهه، عرصه‌ی پرثمری از ..

162,000ريال 180,000ريال

کنترل تطبیقی

کنترل تطبیقی

این کتاب اقتباسی از برخی کتب مهم در زمینه کنترل تطبیقی می‌باشد. دو پیش فصل با عنوان‌های "ریاضیات مق..

405,000ريال 450,000ريال