• شبکه های کامپیوتری رویکرد top-down جلد1

انتشارات نیاز دانش

کتاب شبکه های کامپیوتری رویکردTop-Down جلد1

امروزه اهميت شبکه‏ های کامپيوتری و اينترنت و تاثير آن بر زندگی انسان امروزی بر کسی پوشيده نیست. روز به روز بر تعداد و انواع کاربردها و خدمات اینترنتی و همچنين فناوری‏های شبکه‏ای مربوطه افزوده می‌شود. رشد عظيم کاربردها و خدمات اينترنتی از يک طرف و پيشرفت فناوری‏های دسترسی به اينترنت از طرف ديگر موجب رشد عظیم و شگفت‌انگيز تعداد کاربران اينترنت در سراسر دنيا شده است. علاوه براين، کمتر سازمان و يا کسب‌و کاری را مي‏توان يافت که از اين فناوری بهره‏مند نباشد و يا حتی کاملاً بدان وابستگی نداشته باشد. از اينرو است که آشنايی با مفاهيم، اصول و فناوری‏های مختلف شبکه‏ های کامپيوتری برای دانشجويان امروز و مهندسين فردا در صنعت عظيم فناوری اطلاعات و ارتباطات، در رشته‏ های مختلف از قبيل علوم کامپيوتر، مهندسی کامپيوتر و فناوری اطلاعات و مهندسی برق بسيار ضروری است. به همين دليل است که درس شبکه‏ های کامپيوتری به عنوان يک درس مهم و کليدی در اين رشته‏ ها محسوب می‌گردد.

تاکنون کتاب‏های متعددی به عنوان کتاب درسی شبکه ‏های کامپيوتری تاليف شده است که در ميان آنها کتاب پيش رو که توسط پروفسور جيمز کراس از دانشگاه ماساچوست و پروفسور کيت راس از دانشگاه پلی‏ تکنيک آمريکا تاليف شده است با رويکردی خلاقانه و شيوه‏ ی ارائه‏ای منحصربفرد بهترين کتاب درسی در اين زمينه می‏باشد. در حال حاضر اين کتاب در اغلب دانشگاه‏های معتبر دنيا و همچنين دانشگاه‏های معتبر داخل کشور تدريس می‏شود. رويکرد بالا به پايين(Top-Down) که اولين بار در اين کتاب جهت آموزش مفاهيم و اصول شبکه‏ های کامپيوتری بکار گرفته شده است آنچنان از طرف مدرسين و دانشجويان مورد استقبال قرار گرفته است که برخی از نويسندگان ساير کتاب‏های درسی شبکه‏ های کامپيوتری نيز اين رويکرد را مورد توجه قرار داده‏اند. البته لازم به ذکر است که تنها رويکرد Top-Down نيست که اين کتاب را از ساير کتاب‏ها متمايز کرده است، بلکه در کنار آن شيوه بسيار جذاب اين کتاب در آموزش مفاهيم و اصول اساسی شبکه ‏های کامپيوتری با مثال‏های عملی و ملموس از اينترنت می‏باشد، به نحوی که دانشجو پس از مطالعه پنج فصل اول اين کتاب، نه تنها با مفاهيم و اصول پايه‏ ای شبکه‏ های کامپيوتر آشنا می‌گردد، بلکه با نحوه پياده سازی آنها در اينترنت و همچنين نحوه عملکرد پروتکل‏ها و فناوری‏های اساسی اينترنت نيز آشنايی پيدا می‏کند. علاوه بر اين، متن انگليسی کتاب بسيار روان و خواندنی نوشته شده است، که در ترجمه کتاب نيز سعی شده است اين ويژگی تا حد ممکن در متن فارسی نيز حفظ گردد.

خواهشمند است نظرات انتقادی خود را در مورد کتاب با مدیریت انتشارات از طریق ایمیل و یا  شماره تلفن های انتشارات در میان و پیشنهادات خود را جهت بهبود و رفع کاستی ها اعلام فرمایید.

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

شبکه های کامپیوتری رویکرد top-down جلد1  • 280,000ريال
  • 252,000ريال


محصولات مرتبط

اصول مجازی سازی و رایانش ابری- ویراست دوم

اصول مجازی سازی و رایانش ابری- ویراست دوم

رایانش ابری یک مدل رایانشی بر پایه شبکه های بزرگ کامپیوتری مانند اینترنت است که الگویی تازه برای عرض..

270,000ريال 300,000ريال

استانداردهای فنی و ابعاد حقوقی رایانش ابری در ایران

استانداردهای فنی و ابعاد حقوقی رایانش ابری در ایران

رایانش ابری به عنوان جلوه ای نوآورانه از خدمات فناوری اطلاعات ،موضوعات حقوقی گوناگونی را پدید می آور..

162,000ريال 180,000ريال