• رهیافت سیستم های کنترل- ویراست پنجم

کتاب رهیافت سیستم های کنترل

امروزه با پیشرفت تکنولوژی ،استفاده از سیستم های کنترل رشد انفجار گونه ای در صنعت داشته است و به یک بیان،انسان هر روز خواستار اعمال کنترل بیشتروبهتری بر ساخته های دست خود است.برای طراحی و تجزیه وتحلیل هر سیستم کنترل،لازم است طراح با مبانی سیستمهای کنترل خطی آشنایی کافی داشته و به روشهای طراحی این سیستم ها مسلط باشد. با این هدف در دوره کارشناسی برخی از رشته های مهندسی از جمله برق و مکانیک،درسی تحت عنوان سیستم های کنترل گنجانده شده است.

در این زمینه کتب متعددی ،هم به عنوان مرجع اصلی درس تالیف یا ترجمه شده اند.اما در هر ماده درسی به خصوص دروس مهندسی،برای یادگیری عمیق تر مفاهیم،در کنارمطالعه مراجع اصلی ،به حل مسائل متعدد و تمرین و تکرار نیاز است.تعداد مسائل موجود در کتب مرجع ،اغلب در حدی نیست که دانشجو با حل آنها اعتماد به نفس لازم رابه دست آورد و همواره بیم آن دارد که با مسائل ناشناختهای در امتحانات مواجه گردد.لذا دسترسی به کتابهای تمرین،مانند کتاب حاضر،میتواند دانشجو را یاری دهد خصوصا که در چنین کتابهایی ،حل مسائل با توضیح و تفسیر کافی همراه است.

این کتاب با همین هدف انتخاب و به فارسی برگردانده شده است.چاپهای مکرر نسخه اصلی و پنج ویرایش آن،نشانگر روانی و مفید بودن مطالب برای دانشجویان است. کتاب در 12 فصل،شامل مبانی و مفاهیم پایه سیستم های کنترل،مدل سازی ریاضی و فیزیکی آنها،پاسخ زمانی و فرکانسی سیستم ها،معیارهای پایداری و تجزیه و تحلیل سیستم ها در حوزه فضای حالت را پوشش می دهد. در ابتدای هر فصل،خلاصه ای از مباحث مربوطه و نکات مهم و کاربردی مطرح شده و سپس نمونه مسائل همراه با حل آنها آورده شده است.

انتشارات نیازدانش کتاب رهیافت سیستم های کنترل نوشته ای کی جی روت را با ترجمه دکتر شاهرخ شجاعیان و مهندس مهری لطفی در 528 صفحه و در قطع وزیری منتشر و در دسترس علاقه مندان قرار داده است

خواهشمند است نظرات انتقادی خود را درمورد کتاب با مدیریت انتشارات از طریق ایمیل و یا شماره تلفن های انتشارات در میان و پیشنهادات خود را جهت بهبود و رفع کاستی ها اعلام فرمایید.

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

رهیافت سیستم های کنترل- ویراست پنجم  • 225,000ريال
  • 202,500ريال


محصولات مرتبط

بهره برداری عملی سیستم های قدرت

بهره برداری عملی سیستم های قدرت

این کتاب تنها کتابی است که در بررسی بهره­برداری سیستم قدرت روی نیازهای بهره‌بردار، فرآیندهای م..

162,000ريال 180,000ريال

کنترل تطبیقی

کنترل تطبیقی

این کتاب اقتباسی از برخی کتب مهم در زمینه کنترل تطبیقی می‌باشد. دو پیش فصل با عنوان‌های "ریاضیات مق..

405,000ريال 450,000ريال