• حساب دیفرانسیل و انتگرال- ویراست هفتم - جلد اول - قسمت دوم


انتشارات نیاز دانش بزرگترین ناشر کتابهای ریاضی در ایران بهترین مجموعه از کتابهای مرجع در حوزه ریاضی را تقدیم میکند

کتاب: حساب دیفرانسیل و انتگرال ویرایش هفتم

                       نوشته جیمز استوارت- ترجمه دکتر علی اکبر عالم زاده

اثر پیش رو ویراست هفتم از کتاب معروف حساب دیفرانسیل و انتگرال تألیف جیمز استوارت است که به فارسی ترجمه و در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفته است. کتاب حساب دیفرانسیل و انتگرال اثر جیمز استوارت در 17 فصل تدوین شده است که تمامی مباحث ریاضی عمومی 1 و2 را با نگارشی متفاوت و با بهره‌گیری از مثالهای کاربردی و قابل لمس برای دانشجویان بازگو می­کند به همین جهت اثر فوق را در بین کتابهای حساب دیفرانسیل و انتگرال متمایز و مخاطب پسند نموده است. همچنین دانش­آموزان مقطع پیش دانشگاهی و آمادگی برای المپیاد ریاضی کتاب حاضر را کتابی سودمند خواهند یافت.

ترجمه اثر یاد شده به فارسی در سه جلد تحت عناوین حساب دیفرانسیل و انتگرال جلد یک قسمت اول و دوم و جلد دو در دسترس قرار میگیرد که جلد اول قسمت اول و دوم مباحث مربوط به ریاضی عموی 1 و مباحث انتهایی جلد اول قسمت دوم به همراه جلد دوم مباحث مربوط به ریاضی عمومی 2 را مطابق سر فصل ارائه شده از سوی وزارت علوم پوشش میدهد.

جلد یک قسمت اول کتاب پس از پیشگفتار مترجم با پیشگفتاری از نویسنده و سخنی با دانشجویان آغاز میگردد، سپس جهت یادآوری برخی مطالب ریاضی مبحثی تحت عنوان آزمون سنجش آمادگی و بعد از آن مروری اجمالی بر حساب و دیفرانسیل آمده است که یادآوری آنچه دانشجویان تا کنون آموخته­اند را میکند.

فصل ششم توابع معکوس را به­صورت کامل توضیح داده و در فصل هفتم به روشهای انتگرال­گیری می­پردازد، در فصل هشتم نویسنده کاربردهای دیگر انتگرال­گیری را تحت زیر فصل­های طول قوس، مساحت سطح دوار، کاربردها در فیزیک و مهندسی، کاربردها در اقتصاد و زیست شناسی و در نهایت احتمال به تفصیل توضیح داده است، در فصل نهم معادلات دیفرانسیل شرح داده شده است و در فصل دهم معادلات پارامتری و مختصات قطبی پوشش داده شده است، در فصل یازدهم دنباله­ها و سری­های نامتناهی آمده است و در پایان هر فصل مروری به فصل یادشده به همراع تمرینات متعددی جهت به چالش کشیدن دانشجویان طراحی شده است و در پایان کتاب پاسخ تمرینات فرد و همچنین جدول انتگرالها به عنوان پیوست قرار گرفته است.

این کتاب میتواند برای تمای دانشجویان و مدرسان دانشگاهی و همچنین تمام افرادی که در خارج از محیط دانشگاه که در صنعت و کاربردهای عملی فعالیت دارند و با ریاضیات سر و کار دارند مورد استفاده قرار گیرد.

انتشارات نیاز دانش کتاب حساب دیفرانسل و انتگرال اثر جیمز استوارت ویرایش هفتم را به قلم توانای دکتر علی اکبر عالم زاده(پدر ریاضی ایران) در 424 صفحه و قطع رحلی منتشر و در دسترس علاقه­مندان قرار داده است.

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

حساب دیفرانسیل و انتگرال- ویراست هفتم - جلد اول - قسمت دوم  • 480,000ريال
  • 432,000ريال


محصولات مرتبط

ریاضیات گسسته و کاربردهای آن- جلد دوم- ویراست هفتم

ریاضیات گسسته و کاربردهای آن- جلد دوم- ویراست هفتم

انتشارات نیاز دانش بزرگترین ناشر کتابهای ریاضی در ایران بهترین مجموعه از کتابهای مرجع در حوزه ر..

540,000ريال 600,000ريال