• حساب دیفرانسیل و انتگرال- ویراست هفتم - جلد اول- قسمت اولانتشارات نیاز دانش بزرگترین ناشر کتابهای ریاضی در ایران بهترین مجموعه از کتابهای مرجع در حوزه ریاضی را تقدیم میکند

 

کتاب حساب دیفرانسیل و انتگرال ویرایش هفتم _

                                              اثر جیمز استوارت_ترجمه دکتر علی اکبر عالم زاده

 

اثر پیش رو ویراست هفتم از کتاب معروف حساب دیفرانسیل و انتگرال تألیف جیمز استوارت است که به فارسی ترجمه و در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفته است. کتاب حساب دیفرانسیل و انتگرال اثر جیمز استوارت در 17 فصل تدوین شده است که تمامی مباحث مربوط به ریاضی عموی 1و2 را با نگارشی متفاوت و با بهره‌گیری از مثالهای کاربردی و قابل لمس برای دانشجویان بازگو می­کند به همین جهت اثر فوق را در بین کتابهای حساب دیفرانسیل و انتگرال متمایز و مخاطب پسند نموده است. همچنین دانش­آموزان مقطع پیش دانشگاهی و آمادگی برای المپیاد ریاضی کتاب حاضر را کتابی سودمند خواهند یافت.  

ترجمه اثر یاد شده به فارسی در سه جلد تحت عناوین حساب دیفرانسیل و انتگرال جلد یک قسمت اول و دوم و جلد دو در دسترس قرار میگیرد که جلد اول قسمت اول و دوم مباحث ریاضی عمومی 1 و مباحث انتهایی جلد اول قسمت دوم به همراه جلد دوم مباحث مربوط به ریاضی عمومی 2 را مطابق سر فصل ارائه شده از سوی وزارت علوم پوشش میدهد.  

جلد یک قسمت اول کتاب پس از پیشگفتار مترجم با پیشگفتاری از نویسنده و سخنی با دانشجویان آغاز میگردد، سپس جهت یادآوری برخی مطالب ریاضی مبحثی تحت عنوان آزمون سنجش آمادگی و بعد از آن مروری اجمالی بر حساب و دیفرانسیل آمده است که یادآوری آنچه دانشجویان تا کنون آموخته­اند را میکند.

فصل اول توابع و حدود را به­صورت کامل توضیح داده و در فصل دوم به مشتقات می­پردازد، در فصل سوم نویسنده کاربردهای مشتق­گیری را تحت زیر فصلهای مقادیر ماکزیمم و مینیمم، قضیه مقدار میانگین، چطور مشتقها به شکل یک نمودار اثر می­گذارند، حدود در بی­نهایت، خلاصه­ای از رسم منحنی، رسم به وسیله حساب دیفرانسیل و انتگرال و ماشین حساب، مسائل بهینه سازی، روش نیوتن و در نهایت پادمشتقها بازگو می­کند. در فصل چهارم انتگرالها به تفصیل توضیح داده شده­اند و در فصل پنجم کاربردهای انتگرال گیری را تحت زیر فصلهای مساحت بین منحنیها، حجمها، حجم به وسیله غشاءهای استوانه­ای، کار و در آخر مقدار متوسط یک تابع شرح داده شده است. در پایان هر فصل مروری به فصل یادشده به همراع تمرینات متعددی جهت به چالش کشیدن دانشجویان طراحی شده است و در پایان کتاب پاسخ تمرینات فرد به عنوان پیوست قرار گرفته است.

این کتاب میتواند برای تمای دانشجویان و مدرسان دانشگاهی و همچنین تمام افرادی که در خارج از محیط دانشگاه که در صنعت و کاربردهای عملی فعالیت دارند و با ریاضیات سر و کار دارند مورد استفاده قرار گیرد.  

انتشارات نیاز دانش کتاب حساب دیفرانسیل و انتگرال اثر جیمز استوارت ویرایش هفتم را به قلم

توانای دکتر علی اکبر عالم زاده( پدر ریاضی ایران) ترجمه و در 412 صفحه با قطع رحلی در اختیار

علاقه­مندان قرار داده است.


نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

حساب دیفرانسیل و انتگرال- ویراست هفتم - جلد اول- قسمت اول  • 450,000ريال
  • 405,000ريال