• الگوریتم های تکاملی و محاسبات زیستی- ویراست دوم

انتشارات نیاز دانش

کتاب الگوریتم های تکاملی و محاسبات زیستی نوشته دکتر محمد صنیعی آباده و مهندس زهره جبل عاملیان


مهمترین ویژگی‌های این کتاب، که آن را در مقایسه با تمام کتاب‌های مشابه داخلی و حتی خارجی منحصر به فرد ساخته است، عبارتند از:

1-   ارائه 45 روش جستجوی فرامکاشفه‌ای که عبارتند از:

1-1 الگوریتم‌های جستجوی فرامکاشفه‌ای پایه شامل (2 روش): جستجوی تپه‌نوردی و جستجوی تصادفی (این الگوریتم‌ها در فصل اول ارائه شده‌اند).

1-2 الگوریتم‌های تکاملی شامل (12 روش): الگوریتم ژنتیک، برنامه‌نویسی ژنتیک، استراتژی تکامل،برنامه‌نویسی تکاملی، تکامل تفاضلی، الگوریتم ممتیک، الگوریتم فرهنگی،الگوریتم ژنتیک تاگوچی، الگوریتم هم‌تکاملی، الگوریتم تکاملی دیپلوئیدی،بهینه‌سازی تولیدمثل غیرجنسی و سیستم ایمنی مصنوعی (این الگوریتم‌ها در فصل سوم ارائه شده‌اند).

1-3 فرامکاشفه‌های زیستی شامل (22 روش): بهینه‌سازی کلونی مورچگان، کلونی زنبور مصنوعی، بهینه‌سازی کلونی موریانه،بهینه‌سازی کندوی زنبورعسل، بهینه‌سازی جامعه علامت-محور، بهینه‌سازی ازدحام ذرات، الگوریتم رقابت استعماری، الگوریتم کرم شب‌تاب، الگوریتم قورباغه جهنده، بهینه‌سازی ازدحام گربه‌ها، الگوریتم بهینه‌سازی مگس میوه، الگوریتم بهینه‌سازی فاخته، الگوریتم بهینه‌سازی غذایابی باکتری، الگوریتم بهینه‌سازی ازدحام ماهی‌ها، الگوریتم خفاش، بهینه‌سازی گله شیرها، بهینه‌سازی جستجوی گروهی، بهینه‌سازی گروه میگوها و جستجوی شکار، الگوریتم تکامل گرادیان، جستجوی جانداران همزیست و الگوریتم رقابت لیگ فوتبال.(این الگوریتم‌ها در فصل پنجم ارائه شده‌اند).

1-4 فرامکاشفه‌های غیرزیستی شامل (9 روش): تبرید شبیه‌سازی شده، الگوریتم جستجوی گرانشی، الگوریتم بهینه‌سازی مغناطیسی، بهینه‌سازی افراطی، جستجوی هارمونی، الگوریتم جستجوی گردابی، جستجوی ممنوعه، جستجوی پراکنده و جستجوی محلی مکرر (این الگوریتم‌ها در فصل ششم ارائه شده‌اند).

2- معرفی یک طبقه‌بندی جدید برای الگوریتم‌های زیستی (روش‌های مبتنی بر هوش جمعی) شامل: الگوریتم‌های علامت-محور و الگوریتم‌های تقلید محور. این طبقه‌بندی به همراه لیست الگوریتم‌های مربوط به هر طبقه در فصل اول به تفصیل تشریح شده است.

3- معرفی یک طبقه‌بندی جدید برای الگوریتم‌های غیرزیستی شامل: الگوریتم‌های مبتنی بر علم فیزیک و سایر الگوریتم‌های زیستی. این طبقه‌بندی به همراه لیست الگوریتم‌های مربوط به هر طبقه در فصل اول توضیح داده شده است.

4- ارائه یک شبه‌کد استاندارد برای تمام 45 الگوریتم فرامکاشفه‌ای ارائه شده در کتاب. منظور از شبه‌کد استاندارد این است که با رعایت یک سری اصول مشخص در نوشتن شبه‌کدها، سعی شده است که به خواننده کتاب برای درک هر الگوریتم و امکان مقایسه تفاوت‌های آن با دیگر الگوریتم‌ها کمک شود.

5- استفاده از مراجع متعدد، معتبر و بسیار جدید در تبیین هر چه بهتر الگوریتم‌های مطرح شده در کتاب (چندین الگوریتم فرامکاشفه‌ای مطرح شده در کتاب بسیار جدید بوده و برای اولین بار،طی سال‌های 2011 الی 2015 ارائه شده‌اند).

خواهشمند است نظرات انتقادی خود را در مورد کتاب با مدیریت انتشارات از طریق ایمیل و یا  شماره تلفن های انتشارات در میان و پیشنهادات خود را جهت بهبود و رفع کاستی ها اعلام فرمایید.

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

الگوریتم های تکاملی و محاسبات زیستی- ویراست دوم

  • 300,000ريال


محصولات مرتبط

مروری بر انتخاب ویژگی جهت خوشه بندی

مروری بر انتخاب ویژگی جهت خوشه بندی

مسئله خوشه بندی در بسیاری از زمینه ها و توسط محققین در اغلب رشته ها توسعه یافته است. این امر نشان ده..

80,000ريال

داده کاوی کاربردی-ویراست دوم-چاپ سوم

داده کاوی کاربردی-ویراست دوم-چاپ سوم

داده کاوی علم کشف دانش از داده است.حوزه های کاربردی علم داده کاوی به اندازه وسعت معنای لغوی داده وسی..

450,000ريال

داده کاوی مفاهیم و تکنیک ها - ویراست سوم-چاپ سوم

داده کاوی مفاهیم و تکنیک ها - ویراست سوم-چاپ سوم

انتشارات نیاز دانشکتاب داده کاوی مفاهیم و تکنیک ها - ویراست سوم- ژیاوی هان،میشلین کمبر،ژان پی ترجمه ..

450,000ريال

طراحی و معماری کامپیوتر- تلاقی سخت افزار و نرم افزار-ویراست پنجم

طراحی و معماری کامپیوتر- تلاقی سخت افزار و نرم افزار-ویراست پنجم

انتشارات نیاز دانش  کتاب:طراحی و معماری کامپیوتر- تلاقی سخت افزار و نرم افزار-ویراست پنجمکتاب ط..

400,000ريال

پژوهش عملیاتی (1) با راهنمای ساده از نرم افزار گمز

پژوهش عملیاتی (1) با راهنمای ساده از نرم افزار گمز

کتاب حاضر بر اساس مصوب پژوهش عملیاتی (1) (فصل اول تا پنجم کتاب) برای تمامی گرایش­های رشته­ های ..

110,000ريال

الگوریتم‏ های فرا ابتکاری؛ طراحی و کاربردها

الگوریتم‏ های فرا ابتکاری؛ طراحی و کاربردها

الگوریتم‌های تقریبی به دو کلاس تقسیم می‌شوند: ابتکاری‌های خاص و فرا ابتکاری‌ها. ابتکاری‌های خاص واب..

700,000ريال